Poslední informace

Informace pro příbuzné NP

Vzhledem k zákazu návštěv pro dlouhodobě nepříznivou epidemiologickou situaci souvisejících s onemocněním COVID-19 je umožněno předávat balíčky s věcmi osobních potřeby a potravin pro pacienty k rukám službu konající sestry na lůžkových stanicích v době PO, STŘ, SO 15:00 – 17:00 hodin.

Ambulance

Důrazně žádáme všechny klienty s příznaky respiračního onemocnění, aby při vstupu do budovy HNsP dodržovali zásady ochrany dýchacích cest (nasazená rouška, respirátor).

Návštěvy lůžkových stanic

Z důvodu zvýšeného výskytu COVID pozitivních pacientů je s okamžitou platností vyhlášen zákaz návštěv na všech lůžkových stanicích.

Očkování 28.09.2022

Středa 28.9.2022 nebude probíhat očkování. V týdnu od 26.-30.9. se neočkuje. Děkujeme za pochopení.

Nabídka práce

Příjmeme :

Praktickou sestru

Ošetřovatelku

Sanitářku

Pracovník v soc. službách

Více na https://hnsp.cz/kariera/

Očkování

Druhá posilující dávka očkování proti Covid-19 je k dispozici. Očkujeme vakcínou Pfizer Biontech Comirnaty každou středu od 15:30 do 18 hodin, i bez registrace.

Konec pandemické pohotovosti

Aktualizacek 5.5.2022 byla ukončena pandemická pohotovost, povinnost nosit respirátory, roušky přestala k dnešnímu dni platit.

AKTUALIZACE INFORMACE K POVINNOSTI NOŠENÍ ROUŠEK VE ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍCH A SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Včera osobně telefonicky ověřili na ministerstvu zdravotnictví dobrovolnost nošení roušek a byli jsme uvedeni v omyl.

Povinnost nošení bude ukončena nejpozději 11. května v závislosti na tom, kdy se sněmovna dostane k projednávání. Děkujeme za pochopení a viru zmar

Zdroj: https://www.novinky.cz/…/konec-povinnych-rousek-a…

Ing. Andrea Abigail Nováková, jednatelka společnosti INFORMACE K UKONČENÍ STAVU PANDEMICKÉ POHOTOVOSTIKE DNI 3. KVĚTNA 2022

K dnešnímu dni se stává nošení roušek a respirátorů dobrovolné. NENÍ POVINNÉ ANI VE ZDRAVOTNICKÝCH A SOCIÁLNÍCH ZAŘÍZENÍCH. Je pravděpodobné, že z našich životů ochranné prostředky nevymizí a nadále budeme při dočasném oslabení imunity mít potřebu se chránit. Respektujme prosím volbu každého z nás. Informace byla ověřena telefonicky dnes na Ministerstvu zdravotnictví v 09:00 hodin.Vojtěch Novák, PR

Naše nemocnice přijala výzvu liberecké záchranky

Jedno pondělní odpoledne, kdy střídal déšť sluníčko, se personál Hornické nemocnice v Bílině rozdělil na ty, jež přijali Výzvu, a zapojili se do vyjádření touhy po klidu prostřednictvím tance a písně Jeruzaléma a na personál, který měl službu na lůžkových stanicích, v kuchyni, na úseku úklidu, v ambulancích, na pohotovostech. Času na nácvik bylo velmi málo, ale to bylo vykompenzováno nadšením, úsilím a neuvěřitelnou pozitivní atmosférou při natáčení. Ve vzduchu byla cítit naděje, naděje pro naše osobní i pracovní životy. Zastoupení bylo velmi rozmanité, na nahrávce najdete personál stanic LDN, sestřičky z ambulancí, ze sociálních lůžek, recepční, lékaře, holky ze správy i naše fyzioterapeutky, které nám pomohly s nácvikem. Zvláštní poděkování patří personálu lékárny BENU, který neměl o natáčení tušení a s ochotou a bez nácviku se k nám přidal. Děkujeme všem, kteří s naší nemocnicí prožijí několik málo minut zcela jinak než při poskytování služeb nemocnice, za podporu, přijetí našeho nadšení a přesvědčení.

https://youtu.be/10-Q9pKqJs4

Co je Jerusalema? Píseň v jazyce Zulu se snadno zapamatovatelným názvem vyjadřuje touhu po záchraně, po domovu, po „Jeruzalému“. Společně se čtyřdobým tancem se jihoafrické rytmy rozšířily do celého světa stejně rychle jako nenáviděný virus.Výzvu „Jerusalema“ přijali hasiči, policisté, zdravotní sestry, zaměstnanci leteckých společností, prodavači, učitelky, školy, ale i řádové sestry, mniši v kutnách nebo farnosti zavřené v lockdownu. Písničku si oblíbili lidé v bohatých západních zemích stejně jako lidé v chudých částech světa. Své ztvárnění písně a tance sdílejí na internetu a „Jerusalema challenge“ přijímají jako výzvu další a další následovníci. Lidé, aniž by přesně znali obsah písně, se vlní v rytmech hudby, která volá po návratu na „místo pokoje“. V jazyce Zulu se zpívá „Zde není mé království, nenechávej mě tady, pojď se mnou, zachraň mě, zachraň mě, zachraň mě.“ Píseň a tanec šířící se nekontrolovatelně po internetu jako virální hitovka, zvedla popularitu Jihoafrické republiky, jako dosud žádný jiný song.

Mezinárodní den sestřiček

Dnes již tradičně vyjadřujeme obrovské poděkování a respekt k profesi zdravotní sestry. Zdravotní sestřičky, ošetřovatelky, sanitářky, fyzioterapeutky, ergoterapeutky, pracovníci v soc. službách jsou cennou a nezastupitelnou součástí edukovaných profesionálních týmů. Celkem 54 zdravotních sester a dalších 39 fyzioterapeutek, ergoterapeutek, ošetřovatelek, sanitářek a pracovníků v soci. službách pracuje aktuálně v Hornické nemocnici s poliklinikou v rámci středního zdravotnického personálu. Ti všichni slaví 12. května svůj mezinárodní svátek.

Rádi bychom jim při této příležitosti srdečně poděkovali za jejich práci, obětavost a empatii, s kterou denně v našem zdravotnickém zařízení pečují o pacienty z Bílinska a okolí.

Český den proti rakovině

Dobrovolníky s kytičkami potkáte v ulicích celý dnešek 11. května. Na pevných prodejních místech bude květiny možné získat do neděle 15.5.2022

Upozornění na stavební práce

Vážení,
dovolujeme si Vás informovat, že dne 5.5.2022 budou zahájeny práce v areálu Hornické nemocnice s poliklinikou související s opravou venkovní kanalizace. Samotného provozu budovy se tyto práce nedotknou, nicméně na několika venkovních místech dojde k omezení pohybu osob a vozidel z důvodu provádění zemních výkopových prací. Tato místa budou řádně označena a zabezpečena z hlediska BOZP, přesto dbejte zvýšené opatrnosti při pohybu po areálu. Dá se předpokládat také hlučnost prací, proto Vás žádáme o shovívavost a trpělivost. Termín dokončení prací je stanoven na 31.7.2022.

Informace k výdeji předepsaných léků v lékárnách

Vážení klienti, již od června 2020 mohou pacienti k vyzvednutí předepsaných léčivých přípravků od lékaře v lékárnách využít:

– elektronického (vytištěného nebo v mobilu) elektronického receptu, nebo
– občanského průkazu nebo
– cestovního pasu.

Na základě našich informací je cesta vyzvedávání léčivých přípravků v lékárnách prostřednictvím občanského průkazu nevyužívaná, přestože je velmi rychlá.

Způsob vyzvednutí léků je volbou pacienta.

Vojtěch Novák, PR

Hledáte co je nového v naší nemocnici? V této části naleznete přehled těch nejdůležitějších informace z každého oddělení.

Mapa nemocnice

Plánujete návštěvu nemocnice a nevíte jak se dostat na konkrétní oddělení? Podívejte se na naší novou mapu.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
AHlavní vchod (recepce, ordinace, LDN - C) BBezbariérový vchod, lékárna CVchod TRN (plicní) DVchod dětské oddělení EVchod LDN - A
FVchod LDN - B GZdravotnická záchranná služba HZdravotní dopravní služba IVchod LDN - B JVchod LDN - D