Kožní ambulance

MUDr. Jaroslava Reslová

pexels-polina-tankilevitch-3736279

Bližší informace

Všeobecná sestra: Jitka Nováková
Lokalizace:  1. patro vpravo,

Informace pro klienty: změny v uvedené ordinační době naleznete v sekci AKTUALITY úvodní stránky

Objednávání po a pá v 9:00 – 10:00 hodin.

Ordinační doba - pouze objednaní pacienti

Den v týdnu
Ordinační doba
Pondělí
10:00 - 16:00
MUDr. Jaroslava Reslová
Úterý
Není ordinace
-
Středa
Není ordinace
-
Čtvrtek
Není ordinace
-
Pátek
10:00 - 14:00
MUDr. Jaroslava Reslová

Hornická nemocnice s poliklinikou v Bílině zakoupila digitální dermatoskop, který rozšíří spektrum služeb poskytovaných na kožní ambulanci pod vedením MUDr. Jaroslavy Reslové.

Co to je digitální dermatoskop a k čemu slouží?
Dermatoskop je přístroj, který se skládá z kamery s vysokým rozlišením a programu, který analyzuje obraz pigmentových znamének (hodnotí se parametry, například barva, ohraničení, velikost, struktura, atd.)
Jedná se tedy o automatickou analýzu pigmentových kožních lézí. Slovo dermatoskop pochází z řeckého základu (derma – kůže, skopein –pozorovat).
Systém neposkytuje diagnózu, ale na základě výstupních informací lze posoudit riziko možného vzniku maligního melanomu a to především u drobných ložisek.

Co to je maligní melanom?
Maligní melanom je jeden z nejzhoubnějších nádorů vůbec, jehož výskyt stále stoupá. Vzniká z buněk tvořících pigment a může se vyskytovat kdekoliv na kůži. Zachytí-li se v počátečních stádiích, je úspěšně léčitelný. Na jeho vzniku se podílí především ultrafialové záření. Největší riziko vzniku se dává do souvislosti s opakovaným spálením kůže sluncem, zejména v dětském věku.
Svou roli hraje i dlouhodobá expozice UV záření.
Základním léčebným postupem při podezření na melanom je jeho chirurgické odstranění a histologické vyšetření. Díky zpřesnění klinické diagnózy digitálním dermatoskopem je možné lépe rozhodnout o nutnosti excize (chirurgického odstranění).  Výhodou vyšetření digitálním dermatoskopem je preventivní vyšetření pigmentových změn a to zejména v místech, kde by se jizva po vyříznutí stala kosmeticky méně přijatelnou. Další předností tohoto vyšetření je možnost porovnání obrazu stejného znaménka s odstupem času a při změnách skóre odstranění na chirurgii.

Co doporučujete naším občanům
Doporučuji nepodceňovat hnědé pigmentové projevy na kůži. Při jakékoliv jejich změně se objednat na kožní ambulanci dle místa bydliště či k vyšetření digitálním dermatoskopem. Důležité je věnovat pozornost především plochým a hladkým znaménkům, z kterých vzniká melanom snadněji.
Nepřehánět to s opalováním a navštěvováním solárií, používat kvalitní ochranné prostředky proti oslunění podle typu kůže

CENÍK DERMATOSKOPICKÉHO VYŠETŘENÍ DIGITÁLNÍM DERMATOSKOPEM

1 znaménko: 200 Kč

každé další znaménko: 100 Kč

Co to je digitální dermatoskop a k čemu slouží?
V současnosti je nejdokonalejší metodou vyšetření pigmentových znamének pomocí digitálního dermatoskopu. Umožňuje vyhodnotit kožní projev nesrovnatelně přesněji než při pozorování pouhým okem či lupou.
Dermatoskop je přístroj, který se skládá z kamery s vysokým rozlišením   a programu, který analyzuje obraz pigmentových znamének
(hodnotí se parametry, například barva, ohraničení, velikost, struktura, atd.)
Jedná se tedy o automatickou analýzu pigmentových kožních lézí.
Systém neposkytuje diagnózu, ale na základě výstupních informací lze posoudit riziko možného vzniku maligního melanomu a to především u drobných ložisek.
Výhody vyšetření:
– prevence vzniku melanomu
– včasná diagnostika
– vyhodnocení znaménka a stanovení indikace k chirurgickému odstranění
– možnost srovnání nálezů v čase.

Důležité soubory

Soubory ke stažení
Dokumentace onkologických onemocnění
Laboratorní příručka
Vyhledávač laboratorních vyšetření

Mapa nemocnice

Plánujete návštěvu nemocnice a nevíte jak se dostat na konkrétní oddělení? Podívejte se na naší novou mapu.

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
AHlavní vchod (recepce, ordinace, LDN - C) BBezbariérový vchod, lékárna CVchod TRN (plnicní) DVchod dětské oddělení EVchod LDN - A
FVchod LDN - B GZdravotnická záchranná služba HZdravotní dopravní služba IVchod LDN - B JVchod LDN - D